Razer to firma znana przede wszystkim z produkcji akcesoriów dla graczy, takich jak myszki, klawiatury i pady, jednak co jakiś czas wprowadza ona do swojej oferty również mniej typowe gadżety. Wczoraj zaprezentowała ona nowe inteligentne okulary o nazwie Anzu.

Razer reklamuje Anzu jako okulary zaprojektowane z myślą o osobach spędzających długie godziny przed komputerem. Wyposażono je w szkła z filtrem światła niebieskiego, mające zapewnić mniejsze męczenie się wzroku (istnieje też możliwość wstawienia szkieł korekcyjnych), oraz wbudowane głośniki i mikrofon, mające stanowić wygodniejszą i mniej męcząca dla uszu alternatywę dla słuchawek (choć oczywiście nie sprawdzi się to w sytuacjach, w których potrzebujemy odciąć się od hałasu otoczenia, lub gdy nie chcemy przeszkadzać innym). Umieszczony z boku panel dotykowy pozwala m.in. sterować odtwarzaniem muzyki, przyjmować i odrzucać połączenia oraz aktywować asystenta głosowego. Do komunikacji ze smartfonami okulary wykorzystują technologię Bluetooth. Według producenta po pełnym naładowaniu baterii mogą one wytrzymać pięć godzin intensywnej pracy.

Okulary Razer Anzu zostały wycenione na 209,99 euro. Dostępne są w dwóch wersjach, z okrągłymi i prostokątnymi oprawkami, oraz w dwóch rozmiarach. Okulary posiadają klasę wodoszczelności IPX4, co oznacza, że są odporne na zachlapania. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Razer.