Oczekiwany przez graczy i doceniony przez krytyków Frostpunk - wraz z kompletem dodatków - dostępny jest od dziś na macOS.

Aktualizacja: gra została tymczasowo ukryta w App Store celem usunięcia błędu. 11 Bit Studio zapewnia, że aktualizacja jest w drodze i gra powinna być dostępna już jutro.

Frostpunk, stanowiący połączenie city-buildera z grą survivalową, debiutuje w wersji macOS, która dostępna jest od dziś w Mac App Store i na Steam. Wyczekiwany tytuł trafił do sprzedaży również jako Frostpunk: Complete Edition czyli zestaw zawierający bazową grę wraz z trzema dodatkami.

Ciepło wytwarzane przez napędzany parą generator, wyznacza granice między życiem a śmiercią w doszczętnie zmrożonym świecie Frostpunka. Wzniesienie miasta pośród lodowych pustkowi wymaga niezłomnego przywództwa. Zawsze na uwadze musisz mieć dobro społeczeństwa, ale pamiętaj też, że optymalizacja potrzeb i zarządzanie skromnymi zasobami często nie idą w parze z empatią i przemyślanym podejmowaniem decyzji. Co zrobisz, czy zapewnić miastu przetrwanie? I w kogo ta walka Cię zmieni?

Można powiedzieć, że dziś wreszcie piekło zamarzło, bo dostarczenie Frostpunka w wersji macOS zajęło nam dużo więcej czasu, niż planowaliśmy, i niektórzy chyba nie wierzyli, że ostatecznie się to uda. Jesteśmy wdzięczni za cierpliwość i wsparcie, jakie otrzymaliśmy w tym czasie od naszej społeczności. Mocno wierzymy, że jakość gry wynagrodzi przedłużające się oczekiwanie” - mówi Aleksander Kauch, Senior Engineering Lead w 11 bit studios.

Oprócz bazowej gry, na macOS dostępne są też trzy dodatki. Dwa z nich to fabularne rozszerzenia, które rozbudowują fabułę gry i dodają do niej nowe mechaniki:

  • The Last Autumn to prequel, rozgrywający się przed ukazaną w bazowej grze budową Nowego Londynu

  • On The Edge to kontynuacja historii z podstawowej gry

  • The Rifts dodaje nową mapę do trybu Endless oraz nową strukturę do budowania - mosty

Szczegółowe wymagania sprzętowe wersji dla Maca dostępne są tutaj.

Frostpunk w Mac App Store w cenie 139,99 zł.

Frostpunk: Complete Edition w Mac App Store w cenie 219,99 zł.