Mark Gurman na łamach portalu Bloomerg poinformował, że Apple pracuje nad zewnętrzną baterią przeznaczoną dla iPhone’a, która umożliwiałaby ładowanie telefonu z wykorzystaniem MagSafe.

Podobno firma pracuje nad tym od ponad roku i premiera akcesorium miała być przewidziana na kilka miesięcy po debiucie iPhone’ów serii 12. Powstało wiele prototypów, a niektóre z nich cechowały się białą, silikonową obudową. Warto dodać, że produkt ten miałby bardziej przypominać portfel MagSafe niż wcześniejsze etui z wbudowanym akumulatorem.

Niestety przyszłość takiego power banka jest niejasna, ponieważ firma wciąż nie może rozwiązać problemu z przegrzewaniem się baterii. Jest to spowodowane rzekomo błędnym oprogramowaniem. Dodatkowo Apple stara się wyeliminować problemy pojawiające się przy korzystaniu z telefonu z podpiętą baterią oraz po jej odłączeniu.

Podobno firma rozważa wprowadzenie również innych akcesoriów z MagSafe, na przykład uchwytu samochodowego, jednak nie przeszły one jeszcze wymaganej wewnętrznej akceptacji.

Źródło: Bloomberg