Apple często wspiera finansowo różne inicjatywy pomagające ofiarom klęsk żywiołowych. Dziś ogłoszono, iż na wsparcie tej firmy będą mogli liczyć także mieszkańcy Teksasu, którzy zmagają się obecnie z wyjątkowo srogą zimą.

Rekordowo niskie temperatury i burze śnieżne w stanie Teksas wywołały kryzys, z którym nie radzą sobie lokalne władze. Wiele gospodarstw domowych już od kilku dni pozostaje bez prądu i dostępu do wody. Tim Cook zapowiedział dziś, że Apple wesprze finansowo organizacje pomagające w walce z tą klęską żywiołową.

Prezes Apple nie ujawnił, jaka kwota zostanie przeznaczona na ten cel. Zwykle w takich sytuacjach firma przekazuje odpowiednim organizacjom milion dolarów, jednak czasem zdarza jej się przeznaczyć więcej (trzy lata temu przekazała pięć milionów na pomoc ofiarom huraganów Harvey i Irma). W ostatnich latach Apple przekazywało też pieniądze m.in. na walkę z pożarami w Australii i Kalifornii oraz pomoc ofiarom powodzi w Indiach, trzęsienia ziemi w Meksyku i huraganu Florence.