Pod koniec 2019 roku Apple kupiło prawa do filmu dokumentalnego o Billie Eilish - jednej z najsławniejszych popowych wokalistek młodego pokolenia. Jego premiera ma się odbyć jeszcze w tym miesiącu. Na oficjalnym kanale Apple TV+ w serwisie YouTube pojawił się wczoraj kolejny zwiastun tej produkcji.

Nowy zwiastun przybliża widzom postać młodej piosenkarki, przedstawiając w telegraficznym skrócie jej historię, koncentrując się zwłaszcza na debiutanckim albumie nagranym wspólnie ze starszym bratem, za który zdobyła m.in. pięć statuetek Grammy oraz trzy statuetki Apple Music Awards.

Kariera Billie Eilish niemal od samego początku była dość mocno związana z firmą Apple, która m.in. promowała młodą artystkę w usłudze Apple Music i wykorzystała jej piosenkę w jednej z reklam. Opowiadający o niej film, zatytułowany „The World's A Little Blurry", został wyprodukowany wspólnie przez Apple, Interscope Films, Darkroom, This Machine i Lighthouse Management & Media. Reżyserią zajął się R.J. Cutler, który wcześniej pracował m.in. przy filmach dokumentalnych o Dicku Cheneyu, Johnie Belushim i Annie Wintour.

Premierę „The World's A Little Blurry" zapowiedziano na 26 lutego 2021 roku. Film będzie dostępny do obejrzenia w usłudze Apple TV+ i wybranych kinach.