Dość niespodziewanie w naszym kraju Apple umożliwiło w swoich mapach ustawianie tak zwanych punktów pośrednich, czyli różnego rodzaju przystanków, które można dodać do nawigacji, bez konieczności przerywania głównej trasy. Należy zwrócić uwagę, że opcja ta była wcześniej dostępna jedynie w kilku innych krajach

W Polsce dotychczas można było znaleźć na liście jedynie punkty dostępne na mapie, jednak nie można ich było dodać do naszej trasy, bez przerywania nawigacji do głównej lokalizacji.

Aktualnie do naszej dyspozycji są stacje paliw, kawiarnie oraz kolacje. Ciekawostką jest, że w przypadku wyboru tej ostatniej kategorii system proponuje nam udanie się do komisariatu policji. Gdy chcemy zrezygnować z danego punktu lub wrócić bezpośrednio do głównej trasy, wystarczy nacisnąć na niebieski baner znajdujący się ma górze ekranu.

Uwagę na to zwrócił MacWyznawca i według niego opcja ta pojawiła się w testowej wersji iOS 14.5. Jest jednak ona dostępna w iOS 14.4.

Dajcie znać w komentarzach czy korzystaliście już z tej opcji w mapach Apple. Prawdopodobnie pojawiła się ona dość niedawno.