W ostatnich tygodniach pojawia się wiele doniesień na temat autonomicznego samochodu elektrycznego, nad którym rzekomo pracuje firma Apple. Dziś pojawiły się informacje o tym, że pod koniec roku firma Apple zatrudniła Mafreda Harrera, byłego już wiceprezesa Porsche, który może pochwalić się ogromnym doświadczeniem w zakresie konstruowania podwozia samochodowego.

Herrer uważany był za jednego z najlepszych inżynierów w Volkswagen Group, który stał na czele działu rozwoju podwozi. Pracował w tej firmie od ponad 13 lat. Wcześniej zdobywał on doświadczenie w firmach BMW oraz Audi.

Co ciekawe, były członek kierownictwa firmy Volkswagen powiedział, że przed odejściem Herrer nie zdradził nikomu kto będzie jego nowym pracodawcą.

Warto przypomnieć, że według najnowszych plotek Apple skorzysta z opracowanej przez Hyundaia platformy podłogowej o nazwie Electric-Global Modular Platform (E-GMP), która dedykowana jest waśnie dla pojazdów z napędem elektrycznym. Firma pozycjonować będzie swój samochód jako pojazd bardzo wysokiej klasy lub co najmniej znacznie wyższej niż dostępne obecnie na rynku pojazdy elektryczne

Źródło: MacRumors