W serwisie Nikke Asia pojawiły się doniesienia na temat starań Apple dotyczących dywersyfikacji łańcucha dostaw. W tym roku firma znacznie zwiększyć ma produkcję swoich głównych produktów poza granicami Chin. iPhone’y, iPady, Maki oraz inne urządzenia produkowane będą także na terenie Indii i Wietnamu.

Produkcja iPadów w wietnamskich fabrykach ma się rozpocząć w połowie bieżącego roku. W przypadku iPhone’ów część produkcji przeniesiona zostanie do Indii. Jeszcze w tym kwartale w fabrykach na terenie tego kraju montowane będą najnowsze modele smartfonów marki Apple.

Podobnie dzieje się w przypadku komputerów oraz akcesoriów muzycznych. Część produkcji Maca mini została przeniesiona do Malezji, a coraz większa liczba głośników HomePod oraz słuchawek AirPods Pro pochodzi z Wietnamu.

Warto przypomnieć, że w serwisie Reuters opublikowano niedawno informacje na temat rozpoczęcia procesu budowy nowej fabryki na terenie Wietnamu, który realizowany jest przez firmę Foxconn. Inwestycja ma pochłonąć 270 milionów dolarów. Zakład zlokalizowany będzie w prowincji Bać Giang i najprawdopodobniej produkowane będą w niej MacBooki oraz iPady.

Źródło: MacRumors za NikkeiAsia