W czerwcu ubiegłego roku Apple nawiązało współpracę z izraelską wytwórnią Dori Media, która miała zająć się produkcją seriali na potrzeby Apple TV+. Dziś w katalogu tej usługi pojawił się pierwszy efekt tej współpracy - serial „Poszukując Alice".

„Poszukując Alice" to thriller psychologiczny utrzymany w stylistyce neo-noir. Jego główną bohaterką jest Alice - 48-letnia reżyserka filmowa zmagająca się z kryzysem w swojej karierze. Sytuacja zmienia się, gdy przypadkiem poznaje ona 24-letnią scenarzystkę Sophie. Znajomość z młodą femme fatale szybko staje się obsesją Alice, skłaniającą ją do złamania własnych moralnych zasad w pogoni za władzą i sukcesem. W główne role w serialu wcielają się Ayelet Zurer (znana m.in. z filmów „Człowiek ze stali", „Anioły i demony" i „Monachium") oraz Lihi Kornowski (m.in. „Włamywaczka" i „Podwójna gra"). Za scenariusz i reżyserię odpowiada zaś Sigal Avin (m.in. „Lista ex" i „Irreversible").

Apple udostępniło dziś pierwsze trzy odcinki pierwszego sezonu serialu „Poszukując Alice". Kolejne będą dodawane do katalogu Apple TV+ co tydzień.