Firma Apple pracuje nad dwoma nowymi modelami MacBooków Pro, których konstrukcja znacznie różni się od obecnej generacji tych komputerów. Takie informacje znalazły się w najnowszym raporcie, który sporządzony został przez analityka Ming-Chi Kuo.

Nowe laptopy mają być wyposażone w ekrany o przekątnej długości 14 oraz 16 cali. Ich bryła przypominać ma iPhone’y serii 12 i pozbawiona będzie wszelkich krzywizn.

Wszystkie modele dostępne będą jedynie z procesorami Apple Silicon. Nie będzie już możliwości konfiguracji komputera wyposażonego w czipy firmy Intel.

Firma Apple zrezygnować ma także z wprowadzonego w 2016 roku paska Touch Bar i powrócić do tradycyjnych klawiszy funkcyjnych.

Powrócić ma złącze MagSafe, ale Kuo nie sprecyzował jaka będzie jego forma. Obecne modele MacBooków wyposażone są w porty USB typu C, a poprzednio stosowane złącze magnetyczne znacznie się od nich różni. Komputery otrzymać mają także większą liczbę portów, co wykluczy konieczność dokupywania rożnego rodzaju przejściówek.

Premiera nowych MacBooków Pro ma odbyć się w trzecim kwartale bieżącego roku.

Źródło: MacRumors