We wrześniu 2020 roku Apple kupiło za ponad 40 milionów dolarów prawa do nowego filmu braci Russo, reżyserów odpowiedzialnych za jedne z najgłośniejszych tytułów z filmowego uniwersum Marvela - „Avengers: Wojna bez granic", „Avengers: Koniec gry" oraz „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Na oficjalnym kanale usługi Apple TV+ w serwisie YouTube pojawił się dziś pierwszy zwiastun tej produkcji.

„Cherry" to ekranizacja książki Nico Walkera o tym samym tytule, bazującej na prawdziwej historii jego życia. Głównym bohaterem filmu jest młody mężczyzna, który po powrocie z wojny w Iraku cierpi na niezdiagnozowany zespół stresu pourazowego. Próbując radzić sobie z problemem na własną rękę uzależnia się on od heroiny. By finansować nałóg wraz z żoną zaczyna napadać na banki. W główne role w filmie wcielą się Tom Holland (znany przede wszystkim z roli Petera Parkera w filmach Marvela) oraz Ciara Bravo (znana m.in. z serialu „Wayne").

Film „Cherry" pojawi się najpierw w wybranych kinach 28 lutego. Data ta została zapewne wybrana nieprzypadkowo, gdyż jest to ostatni dzień pozwalający filmowi zakwalifikować się do najbliższej edycji Oscarów (z powodu pandemii COVID-19 przesunięto rozdanie nagród i wydłużono okres, w którym filmy chcące ubiegać się o nagrody mogą mieć swoje premiery). W Apple TV+ będzie można go obejrzeć od 12 marca.