Oryginalna wersja gry Titan Quest miała premierę w 2006 roku i była dostępna wyłącznie na komputerach z systemem Windows. Dziesięć lat później wydano jej odświeżoną jubileuszową edycję, która trafiła również na urządzenia z iOS i konsole. W przyszłym miesiącu odbędzie się premiera kolejnej wersji tej gry, noszącej podtytuł Legendary Edition. Już teraz można zamówić ją w przedsprzedaży w App Store.

Titan Quest to gra typu Hack'n'Slash, pod wieloma względami przypominająca starsze odsłony serii Diablo. Na tle innych gier tego typu wyróżnia się ona przede wszystkim stylistyką przedstawionego w niej świata. Gra bazuje głównie na greckiej mitologii, mieszając ją jednak również z mitologią rzymską i egipską, zaś postać kierowana przez gracza odwiedza wiele historycznych miejsc, m.in. starożytne Ateny, Memfis, Wiszące Ogrody czy Wielki Mur Chiński. Legendary Edition ma być definitywną wersją gry, zawierającą wszystkie oficjalne dodatki, aktualizacje i usprawnienia jakie kiedykolwiek wydano do jej poprzednich edycji.

Premierę gry Titan Quest Legendary Edition zaplanowano na 2 lutego 2021 roku. Już teraz można zamówić ją w App Store w przedsprzedaży w cenie 84,99 zł. Będzie to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności.

Pobierz z App Store