Wczoraj pisaliśmy o tym, że na profilu CBS This Morning w serwisie Twitter opublikowano krótki fragment wywiadu z Timem Cookiem, który w całości udostępniony został dzisiaj. W trakcie wywiadu Cook miał ogłosić „coś wielkiego” i nie miał być to nowy produkt, ale coś znacznie większego i bardziej ekscytującego.

Okazało się, że chodziło o kilka nowych projektów w ramach inicjatywy na rzecz równości rasowej o nazwie Racial Equity and Justice Initiative (REJI). Firma na ten cel przeznaczyła 100 milionów dolarów. Celem jest zwiększenie równości rasowej w edukacji, gospodarce i systemie wymiaru sprawiedliwości i prowadzona jest przez Lisę Jackson.

W ramach jednego z projektów powstać ma Propel Center, centrum innowacji i nauki, gdzie odbywać się będą zajęcia między innymi z zakresu programowania, które finansowane będą ze środków z funduszu Black and Brown. Apple przeznaczyć ma na ten cel 25 milionów dolarów.

Jeszcze w tym roku otwarta zostanie również akademia Apple Developer Academy w Detroit. Jej celem będzie wzmocnienie pozycji młodych czarnoskórych przedsiębiorców, twórców i programistów poprzez rozwój ich umiejętności.

Co więcej, Apple zainwestuje 10 milionów dolarów w nowojorską firmę Harlem Capital typu venture capital w celu wsparcia inwestycji w około 1000 przedsiębiorstw w ciągu najbliższych 20 lat.

Kolejne 25 milionów zainwestowane w należący do firmy Siebert Williams Shank fundusz Clear Vision Impact, który zapewnia kapitał małym i średnim przedsiębiorstwa, ze szczególnym uwzględnieniem przedsiębiorstw prowadzonych przez mniejszości narodowe.

Szczegóły na temat tej inicjatywy przeczytać można na stronie firmy Apple.

Źródło: MacRumors