Na łamach serwisów 91mobile i MySmartPrice opublikowane zostały obrazy rzekomo prezentujące projekt kolejnej generacji iPada Pro z ekranem o przekątnej, której długość wynosi 11 cali. Jeśli projekt okaże się prawdziwy, to zmiany w wyglądzie nowego tabletu w porównaniu do bieżącej generacji tego urządzenia nie będą duże.

Według informacji opublikowanej w serwisie MySmartPrice grubość nowego tabletu nie ulegnie zmianie. Minimalnie zmniejszy się wysokość oraz szerokość urządzenia. Zmianie ulec ma także system głośników, co skutkować będzie zmniejszeniem liczby otworów, przez które wydobywa się dźwięk oraz przeniesieniem ich w inne miejsce.

Nieco inaczej wyglądać będzie moduł aparatu umieszczony z tyłu. Tak zwana „wyspa” wystawać będzie tyle samo co w przypadku obecnej generacji, ale poszczególne obiektywy będą wystawać znacznie mniej lub wcale. W efekcie cały moduł aparatu będzie smuklejszy.

Warto przypomnieć, że kilka dni temu w japońskim serwisie MacOtakara pojawił się nowy raport na temat tegorocznej generacji iPadów Pro. Nowe tablety mają pojawić się już w marcu tego roku. Większy z tabletów ma być o pół milimetra grubszy od obecnej generacji. Zmiana wynikać ma podobno z zastosowania wyświetlacza wykonanego w technologii Mini-LED, który zapewnia lepszą jakość obrazu przy niższym zużyciu energii niż LCD. Grubość mniejszego modelu nie ulegnie zmianie, ale w jego przypadku nie zostanie zastosowany ekran Mini-LED.

Źródło: MacRumors