W serwisie Bloomberg pojawiły się kolejne doniesienia na temat terminu premiery autonomicznego samochodu marki Apple. Według tych plotek, projekt ten nadal jest na wczesnym etapie.

W raporcie przeczytać można, że wprowadzenie na rynek autonomicznego pojazdu zajmie Apple „co najmniej pół dekady”, co oznacza, że samochód nie pojawi się wcześniej niż w 2025 roku.

Apple ma podobno niewielki zespół inżynierów, którzy pracują nad poszczególnymi komponentami pojazdu. Obecnie w fazie rozwoju są między innymi układ napędowy, wnętrze oraz karoseria.

Warto przypomnieć, że jakiś czas temu pojawiły się informacje o tym, że Apple zrezygnowało z rozwoju całego samochodu i skupiło się na systemie autonomicznej jazdy, który byłby sprzedawany producentom innych marek samochodów. Jednak w ostatnim czasie publikowane są doniesienia o tym, że firma jednak chce wprowadzić do sprzedaży gotowy do jazdy samochód. Prawdopodobnie nie zaprzestano prac nad systemem autonomicznej jazdy, który być może przyniesie firmie zysk, jeśli prace nad samochodem nie powiodą się.

W raporcie przeczytać można także na temat składu osobowego zespołu pracującego nad samochodem. Należą do niego między innymi Steve MacManus, były wiceprezes Tesli ds. projektowania wnętrz, Jaime Waydo, ekspert ds. bezpieczeństwa autonomicznej jazdy i były pracownik firmy Waymo. Co więcej, Apple niedawno zatrudniło Jonathana Sive'a, inżyniera firmy BMW oraz Stuarta Bowersa, innego byłego wiceprezesa Tesli. Firma poszukuje kolejnych pracowników do tego zespołu. Trwa proces rekrutacji między innymi na pracowników z doświadczeniem w komunikacji bezprzewodowej, oświetleniu LED i systemach akumulatorów wysokiego napięcia.

Źródło: MacRumors za Bloomberg