Prawny spór Apple z firmą Proview o nazwę iPad zdaje się trwać w najlepsze, mimo trwających wciąż negocjacji, o czym niedawno poinformowała chińska firma. Dziś pojawiły się informacje, według których obydwie firmy uczestniczą w sądowych mediacjach, które zdaniem uczestniczących w nich osób, mogą doprowadzić do tego, że Apple straci prawa do posługiwania się nazwą iPad w Chinach.

Jeżeli Apple i Proview nie dojdą do porozumienia na drodze negocjacji, to w przeciągu kilku miesięcy sprawa zostanie rozpatrzona przez chiński sąd. Zdaniem Fu Shuangijana, zastępcy Dyrektora Generalnego Państwowej Administracji ds. Przemysłu i Handlu, Proview w dalszym ciągu jest prawowitym posiadaczem znaku towarowego iPad w Chinach.
Według szacunków firmy IDC, w zeszłym roku Apple sprzedało w Państwie Środka ponad 4 miliony iPadów, co stanowi ok. 70% tamtejszego rynku tabletów. Proview w toczących się negocjacjach z Apple nie podało sumy jakiej oczekuje od amerykańskiej firmy w zamian za posiadany przez nich znak towarowy, jednak prezes chińskiej firmy w rozmowie z Wall Street Journal przyznał, że jego firma jest zadłużona na ponad 400 milionów dolarów.
Agencja Associated Press zacytowała z kolei Carolyn Wu, chińską rzeczniczkę Apple, która powiedziała, że Apple nie będzie w żaden sposób komentować możliwości ugody z Proview. Z drugiej jednak strony, w swoim komunikacie Apple stwierdziło, że nigdy świadomie nie naruszyłoby cudzych znaków towarowych, ale Proview przez swoje problemy finansowe próbuje nieuczciwie zdobyć dzięki nim pieniądze za coś, za co amerykańska firma już zapłaciła.

Źródło: 9to5Mac