Jedną z największych nowości w iPhone'ach serii 12 było wprowadzenie obsługi 5G. W przypadku telefonów dostępnych w Stanach Zjednoczonych wspierają one oba pasma - mmWave oraz sub-6.

W pozostałych krajach użytkownicy najnowszych telefonów mogą korzystać jedynie z pasma sub-6. Sytuacja w przyszłym roku ma jednak ulec zmianie. W iPhone'ach 13 Apple planuje wprowadzić wsparcie dla mmWave również w innych krajach. Takiego zdania są redaktorzy serwisu PatentlyApple, którzy powołują się na swoje źródła związane z łańcuchem dostaw. Podobno firma Qiqi jest na etapie uzgadniania warunków kontraktu na dostawy odpowiednich anten, które będą wykorzystane w tych telefonach. Aktualnie jedynym dostawcą Apple tego podzespołu jest japońska firma Murata Manufacturing.

Jeżeli informacje te się potwierdzą to kolejnymi rynkami, na których pojawią się iPhone'y 13 ze wsparciem dla obu pasm 5G będą prawdopodobnie między innymi Japonia, Kanada, Wielka Brytania, Niemcy oraz Chiny.

Ciekawostką jest, że Qiqi jest liderem na rynku w projektowaniu anten przeznaczonych dla laptopów. Podpisanie umowy pomiędzy Apple a Qiqi może przybliżyć wprowadzenie łączności 5G do MacBooków.

Źródło: Patentlyapple