Okres świąteczno-noworoczny nie obfituje w zbyt wiele informacji ze świata Apple. W ostatnim tygodniu pojawiło się kilka doniesień na temat kolejnych generacji urządzeń marki Apple.

W poniedziałek w serwisie DigiTimes pojawiły się informacje na temat nowego modelu iPada Pro. Według doniesień tablet z ekranem o przekątnej 12,9 cala wykonanym w technologii Mini-LED zostanie wprowadzony na rynek w pierwszym kwartale 2021 roku. Według autorów raportu, w przyszłym roku dwie firmy dostarczać będą elementy wyświetlaczy do smartfonów i tabletów produkowanych przez firmę z Cupertino. Ekrany OLED do iPhone’ów zapewni firma BOE, a panele dotykowe do iPhone’ów i iPadów dostarczać będzie General Interface Solution (GIS). Firma poczyniła ogromne inwestycje mające na celu zwiększenie wolumenu produkcji tych komponentów.

W środę opublikowano informacje na temat patentu opisującego nowy typ klawiatury, która charakteryzuje się obecnością wyświetlaczy na klawiszach. ozwala to na zmianę etykiety pojedynczych przycisków i pozwala dostosować je na przykład do używanej w danej chwili aplikacji, tak jak w przypadku paska Touch Bar. System pozwalałby na rekonfigurację całej klawiatury, na przykład zmianę języka czy wielkości liter albo dostosowanie jej do potrzeb aplikacji czy gier. Poszczególne klawisze odpowiadałyby za wywołanie konkretnej funkcji.

Nie zabrakło też doniesień na temat autonomicznego samochodu marki Apple. W najnowszym opublikowanym raporcie autorstwa analityka Ming-Chi Kuo przeczytać można, że Apple nie ma jeszcze zakończonego harmonogramu prac nad autorskim pojazdem. Jeżeli prace nad nim dobiegną końca w ciągu kilku najbliższych miesięcy to istnieje szansa, że pomiędzy 2025 a 2027 roku do sprzedaży trafi elektryczny samochód amerykańskiego producenta. Kuo zaznaczył jednocześnie, że nie zdziwiłby się, gdyby Apple Car pojawił się ofercie dopiero w 2028 roku lub nawet później. Może to być spowodowane szybkimi zmianami w pojazdach elektrycznych, a także skupieniu firmy na wielu detalach.

Pojawiły się również pogłoski na temat słuchawek AirPods Pro 2. Jeden z tak zwanych leakerów na swoim profilu w serwisie społecznościowym Twitter opublikował zdjęcia przedstawiające rzekome części, które mają być wykorzystane w AirPods Pro 2. Co ciekawe nowe słuchawki mogą być dostępne w dwóch rozmiarach. Firma zamierza wykorzystać czip W2.

Według informacji uzyskanych przez dziennikarzy chińskiego portalu United Daily News zakończone zostały testy wytrzymałości prototypów składanych modeli iPhone’ów i firma pozytywnie oceniła zastosowane mechanizmy. Jeden z iPhone’ów cechuje się dwoma oddzielnymi ekranami, które po złączeniu wyglądają jakby był to jeden wyświetlacz. W drugim prototypie wykorzystano elastyczny panel OLED, który umożliwia złożenie telefonu tak jak w przypadku Galaxy Z Flip. Według dziennikarzy omawiane iPhone’y mają pojawić się na przełomie 2022 oraz 2023 roku.