Na kanale wsparcia technicznego Apple dostępne są trzy nowe poradniki wideo skierowane do użytkowników iPhone'ów i zegarków Apple Watch.

Ustawianie własnych celów w aplikacji Sprawność w watchOS 7

Pierwszy z nich pokazuje, jak z ustawić cele w kręgach aktywności w aplikacji Sprawność. Wspomnieć wypada, że w watchOS 7 możliwe jest ustawienie celów dla każdego z kręgów, a więc liczby aktywnie spalonych kalorii, minut spędzonych na ćwiczeniach oraz czasu spędzonego na nogach. Aby zmienić te ustawienia należy w aplikacji Sprawność na zegarku Apple Watch w watchOS 7 przewinąć główny widok w dół i stuknąć w „Zmień cele”.

Korzystanie z funkcji lupy w iPhonie

Druga z porad pokazuje to, jak korzystać z funkcji lupy dostępnej w systemie iOS.

Aktywacja lupy możliwa jest w aplikacji Ustawienia w widoku „Dostępność”. Jej uruchamianie można następnie przypisać np. do stuknięcia w tył iPhone'a, można też umieścić ikonę lupy w centrum sterowania. Funkcja lupy pozwala na doświetlenie powiększanego obszaru, zmianę jego kolorów (tak by litery były bardziej czytelne).

Wykonywanie selfie za pomocą funkcji sterowania głosowego

Ostatni z dodanych niedawno poradników pokazuje to, jak wykonywać selfie z wykorzystaniem sterowania głosowego (aktywowanego w widoku „Dostępność” w aplikacji Ustawienia).