Na forum wsparcia technicznego Apple pojawił się wątek dotyczący problemów z baterią w iPhone’ach 12 Pro. Dotyczy on nadmiernego poboru mocy gdy smartfon znajduje się w stanie bezczynności.

Problem jako pierwszy zauważył użytkownik o pseudonimie Master26A, którego iPhone rozładował się w szybkim tempie mimo tego, że znajdował się w trybie bezczynności, a dodatkowo większość aktywności w tle była wyłączona. Udostępnił on zrzut ekranu, na którym widać gwałtowny spadek poziomu naładowania baterii mimo braku aktywności.

iPhone12Pro

Próbą rozwiązania problemu było wyłączenie łączności 5G, ale nie przyniosło to oczekiwanego skutku. Bateria nadal rozładowywała się w szybkim tempie.

Przyczyną może okazać się połączenie telefonu z siecią Wi-Fi. Użytkownicy, którzy spotkali się z tym problemem twierdzą, że ich telefony ciągle połączone są z tą siecią.

Pracownik wsparcia technicznego przeprowadził test diagnostyczny i nie stwierdził żadnych problemów ze sprzętem. Wydaje się zatem, że wina leży po stronie oprogramowania.

Już ponad 1000 użytkowników forum wsparcia technicznego Apple potwierdziło, że spotkało się z tym problemem.

Źródło: AppleInsider