W serwisie Kickstarter, pozwalającym na promocję i realizację interesujących projektów, pojawił się zegarek Pebble. Jest to urządzenie tworzone z myślą o współpracy ze smartfonami, w tym oczywiście z iPhonem.

Pebble wyposażony jest w monochromatyczny, podświetlany wyświetlacz e-ink, do połączenia z telefonem wykorzystuje Bluetooth w standardzie 2.1. Bateria pozwala na 7 dni pracy. Pebble potrafi za pomocą wyświetlanych komunikatów i alarmu wibracyjnego informować o godzinie, przychodzących połączeniach, wiadomościach, umożliwia też kontrolowanie odtwarzania muzyki. Urządzenie posiada akcelerometr, który współpracuje z aplikacjami do biegania. Oprogramowanie pozwala również na wykorzystanie odbiornika GPS w smartfonie do obliczania przebytego dystansu. Nie zabrakło też integracji z Twitterem i Facebookiem. Twórcy stworzyli także sklep z aplikacjami, które można wgrać do urządzenia. Deweloperom udostępnione zostanie SDK, pozwalające na tworzenie własnych programów. Urządzenie będzie dostępne w czterech kolorach: białym, czarnym, czerwono-czarnym oraz jednym, który otrzyma najwięcej głosów zainteresowanych osób. Szczegółowe informacje na temat projektu znajdują się na jego stronie w serwisie Kickstarter.

Aktualizacja:
Niedawno pojawiła się informacja, że w momencie premiery, która odbędzie się we wrześniu tego roku, Pebble będzie zintegrowany z RunKeeperem, popularną aplikacją do monitorowania postępów w treningu.

Zegarek ma kosztować 149$.

Źródło: Mac Rumors