W Sieci pojawiły się niedawno doniesienia o tym, że w przyszłym roku pojawić mają się co najmniej trzy Maki wyposażone w procesor Apple Silicon. Swoje prognozy na ten temat przedstawił także Ming-Chi Kuo. Twierdzi on, że kolejne modele MacBooków z takimi procesorami zadebiutują w drugiej połowie 2021 roku.

Następna generacja notebooków Apple z procesorami Apple Silicon będzie charakteryzować się zupełnie innym wyglądem niż obecna. W raporcie nie zamieszczono jednak szczegółowych informacji na temat nowych komputerów.

Warto przypomnieć, że we wcześniejszych raportach autorstwa Kuo wspomniano o przeprojektowanych MacBookach z ekranami o przekątnej 14 i 16 cali. Mają one pojawić się pod koniec drugiego lub trzeciego kwartału 2021 roku.

W notatce pojawiły się także doniesienia na temat wielkości sprzedaży nowego modelu iPada Air, która jest zdecydowanie większa niż oczekiwano. Taki trend ma utrzymać się także w przyszłym roku. Będzie to związane z wdrożeniem nowych rozwiązań technologicznych w tabletach marki Apple. Kolejne generacje tych urządzeń mają zostać wyposażone w wyświetlacze typu Mini-LED i modemy 5G. Niedługo ma pojawić się też kolejna generacja budżetowego modelu iPada.

Źródło: MacRumors