Analitycy z banku inwestycyjnego Cowen opublikowali prognozy dotyczące sprzedaży nowych modeli iPhone’ów. Przewidują oni, że w okresie świątecznym firma Apple sprzeda około 80 milionów sztuk tych urządzeń.

W poprzednim miesiącu analitycy wskazywali, że popyt na iPhone’y serii 12 w okresie świątecznym oscylował będzie w granicach 76 milionów sztuk. Jednak w ostatnim raporcie przeczytać można, że wynieść może on nawet 79 milionów. Taki wynik oznaczałby wzrost sprzedaży o 13% w stosunku do tego samego okresu w poprzednim roku. Zmiana prognozy wynikać ma z dobrych wyników sprzedaży modeli 12 mini i 12 Pro Max.

Dobra passa utrzymywać ma się także na początku przyszłego roku. W okresie od stycznia do marca sprzedanych zostać ma 47 milionów iPhone’ów serii 12. To aż 27% więcej niż w tym samym okresie bieżącego roku, ale ze względu na pandemię, która pojawiła się właśnie w tym czasie nie jest to miarodajne porównanie. Warto dodać, że w pierwszym kwartale 2019 roku sprzedanych zostało ponad 41 milionów sztuk iPhone’ów.

Według raportu wzrost odnotowany zostanie także w ujęciu rocznym. W 2020 roku sprzedanych zostać ma 121 milionów iPhone'ów. Taki wynik stanowiłby wzrost o 3% w porównaniu do poprzedniego roku, w którym sprzedano 117 milionów sztuk tych urządzeń.

Źródło: AppleInsider