W Sieci pojawiły się doniesienia na temat problemów związanych z przywracaniem ustawień fabrycznych komputerów Mac wyposażonych procesor M1. Próba odtworzenia systemu kończy się komunikatem dotyczącym błędu przygotowania aktualizacji.

Jeden z posiadaczy nowych modeli MacBooków napisał, że postanowił przywrócić system, ponieważ nie potrzebuje aplikacji, które instalowane są domyślnie, na przykład Garage Band i iMovie.

Po kilku godzinach rozmowy ze wsparciem technicznym Apple dowiedział się, że już ponad 60 osób zgłosiło podobny problem. Co więcej, po wystąpieniu błędu komputer przestaje działać.

AppleSilicon

Wsparcie Apple nie było w stanie zapewnić rozwiązania tego problemu, ale inni użytkownicy odkryli jak sobie z nim poradzić.

Na stronach firmy Apple znaleźć można instrukcję dotyczącą korzystania z aplikacji Configurator 2, która za pomocą drugiego Maca jest w stanie naprawić uszkodzony komputer. Do wykonania tej operacji potrzebny jest też przewód do połączenia dwóch komputerów. Cała procedura opisana została w wymienionym wcześniej dokumencie wsparcia technicznego.

Źródło: MacRumors