Mimo iż standard 5G nie zdołał się jeszcze na dobre rozpowszechnić, wiele firm powoli przygotowuje się już na nadejście jego następcy. Do tego grona zalicza się też najwyraźniej Apple, które dołączyło niedawno do grupy firm pracujących nad standardem 6G.

ATIS (Alliance for Telecommunications Industry Solutions) to organizacja zrzeszająca firmy z szeroko pojętej branży telekomunikacyjnej. Jakiś czas temu utworzyła ona specjalną podgrupę o nazwie Next G Alliance, która miała zająć się pracami nad standardem 6G, jednocześnie wspierając rozwój i rozpowszechnianie 5G. Niedawno ogłoszono, iż dołączyło do niej jedenastu nowych członków. Oprócz Apple są to Charter, Cisco, Google, Hewlett Packard Enterprise, Intel, Keysight Technologies, LG Electronics, Mavenir, MITRE i VMware. Do Next G Alliance należą też m.in. takie firmy jak AT&T, Samsung, Ericsson, Facebook, Microsoft, Nokia, Qualcomm Technologies Inc., T-Mobile i Verizon.

Przedstawiciele Next G Alliance zakładają, że uda im się zrealizować wszystkie założone cele w ciągu najbliższych dziesięciu lat. W poniedziałek 16 listopada odbyło się pierwsze spotkanie grupy w nowym składzie.

Źródło: ATIS