Apple to jedyny duży producent komputerów, który nie ma w swojej ofercie laptopa z dotykowym ekranem. Ostatnio jednak po sieci ponownie zaczęły krążyć plotki dotyczące planów wypuszczenia na rynek takiego urządzenia.

Nadzieję w tych, którym podoba się pomysł Maca z dotykowym ekranem, rozbudziła niedawno jedna z grafik promujących system operacyjny macOS Big Sur w App Store. Przedstawiała ona bowiem dłoń dotykającą ekranu komputera i obsługującą w ten sposób widgety. Gdy internauci zaczęli zwracać na to uwagę, a w sieci ponownie rozgorzały dyskusje o Macach z ekranami dotykowymi, Apple usunęło wspomnianą grafikę.

Plotki dotyczące możliwości pojawienia się na rynku Maca z ekranem dotykowym podsyca też zresztą sam design interfejsu użytkownika w macOS Big Sur, wyraźnie nawiązujący do wyglądu systemów iOS i iPadOS. Wielu użytkowników podejrzewało, że zmiana ta powstała właśnie z myślą o przyszłych komputerach wyposażonych w ekrany dotykowe. Gdy Craig Federighi został zapytany o to w wywiadzie dla The Independent, odpowiedział tylko, że o wyglądzie Big Sur zadecydowały kwestie czysto estetyczne, a nie chęć przystosowania go do obsługi dotykiem. Nie zaprzeczył jednak wprost plotkom o pracach Apple nad komputerem z ekranem dotykowym.

Źródło: AppleInsider