W tabelach wyników testów benchmarkowych Geekbench 5 pojawiły się rezultaty, które osiągnął MacBook Pro wyposażony w procesor M1. Wyniki są zbliżone do tych, które osiągnął model Air z czipem Apple Silicon.

Najnowszy MacBook Pro osiągnął 1719 i 7377 punktów odpowiednio w testach jedno i wielowątkowych. Dla przypomnienia, wyniki MacBook Air to 1687 i 7433.

Apple Silicon

Krótko po prezentacji notebooków z procesorem M1 zastanawiano się czy oba modele wyposażone są dokładnie w ten sam czip. Zastanawiano się czy możliwe jest, że komputery, które przeznaczone są dla dwóch różnych grup odbiorców mogły zostać wyposażone w ten sam procesor. Zbliżone wyniki wydajności świadczyć mogą o tym, że tak właśnie jest.

Warto dodać, że nowe MacBooki znalazły się na szczycie listy z wynikami testów jednowątkowych. Na trzecim miejscu uplasował się iMac z połowy 2020 roku wyposażony w 10-rdzeniowy procesor Intel Core i9, a jego wynik to 1251 punktów. W rankingu testów wielowątkowych jest nieco gorzej, ale i tak nieźle. Nowe komputery wyprzedziły między innymi 16-calowe MacBooki Pro z procesorami Intel Core i9.