Prawdopodobnie dzisiaj Apple zaprezentuje komputery z procesorami Apple Silicon, na których uruchamiać będzie można aplikacje do tej pory przeznaczone dla urządzeń z systemami iOS i iPadOS. W poniedziałek pojawiła się informacja, że przynajmniej na początku nie wszyscy deweloperzy udostępnią w ten sposób swoje aplikacje.

Wśród aplikacji, z których na początku nie skorzystają użytkownicy nowych MacBooków znajdą się między innymi Facebook, Messenger, WhatsApp, aplikacje tworzone przez firmę Google oraz popularne gry, między innymi Candy Crush Saga King.

Uruchomienie aplikacji dedykowanych dla systemów mobilnych na nowej platformie możliwe będzie dzięki zastosowaniu w komputerach procesorów o architekturze ARM, tej samej która wykorzystywana jest w iPhone’ach i iPadach.

Aplikacje, których nie będzie można zainstalować na nowych MacBookach oznaczone będą w AppStore komentarzem „zaprojektowano dla iPada/ iPhone’a. Nie zweryfikowano dla systemu macOS”.

Konferencja produktowa „One more thing”, na której prawdopodobnie zaprezentowane zostaną nowe modele komputerów odbędzie się dziś o 19:00 czasu środkowoeuropejskiego. Zapraszamy do śledzenia relacji z tego wydarzenia na naszym kanale Live .

Źródło: AppleInsider