Northgard to popularna gra RTS utrzymana w nordyckich klimatach. Jej twórcy zapowiedzieli niedawno, iż pracują nad przeniesieniem jej na urządzenia z systemem iOS.

W Northgard wcielamy się w wikingów próbujących podbić nowy, niezbadany ląd. Do naszych zadań należy m.in. budowanie osad, zbieranie surowców, eksploracja i zdobywanie nowych ziem oraz prowadzenie wojen. W grze wyraźnie da się wyczuć inspirację klasycznymi RTS z lat dziewięćdziesiątych, a zwłaszcza serią The Settlers. Jak na razie nie wiadomo, czy mobilna wersja będzie oferować dokładnie tą samą zawartość co edycja znana z komputerów. Odpowiedzialne za port studio Playdigious znane jest jednak z dość wiernego przenoszenia gier na urządzenia mobilne, więc istnieje duże prawdopodobieństwo, że i w tym przypadku zaserwuje nam rozgrywkę jak najbardziej zbliżoną do pierwowzoru.

Dokładana data premiery gry Northgard w wersji dla iOS nie została jeszcze ujawniona. Prawdopodobnie będzie to płatny tytuł typu premium, nie zawierający żadnych reklam ani mikropłatności.