11 bit studios to polska firma zajmująca się tworzeniem i wydawaniem gier komputerowych. Niedawno zapowiedziała ona premierę mobilnej edycji gry Moonlighter, która trafi również na urządzenia z iOS.

Moonlighter to dość nietypowa gra RPG typu Rogue-Lite, w której wcielamy się w sklepikarza handlującego wyposażeniem dla poszukiwaczy przygód. Do naszych zadań należy jednak nie tylko prowadzenie sklepu, ale też samodzielne wyruszanie na liczne niebezpieczne wyprawy, podczas których będziemy gromadzić towar na sprzedaż. W efekcie otrzymujemy grę łączącą w sobie wartką zręcznościową akcję z elementami gry ekonomicznej. Wszystko to ubrano zaś w klimatyczną, pikselartową oprawę graficzną w stylu retro. Wersja dla iOS ma oferować tą samą zawartość co edycja znana z konsol i komputerów, wprowadzając jednak uproszczony system sterowania lepiej przystosowany do obsługi za pomocą ekranu dotykowego.

Premierę gry Moonlighter w wersji dla iOS zapowiedziano na 19 listopada 2020 roku, zaś jej cena wyniesie 54,99 zł. Będzie to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy żadnych reklam ani mikropłatności.