Redakcje największych serwisów technologicznych opublikowały pierwsze wrażenia dotyczące iPhone'a 12 mini i iPhone'a 12 Pro Max. Warto przypomnieć, że przedsprzedaż tych urządzeń rozpoczyna się dziś, a tego typu recenzje mają raczej charakter marketingowy.

Redaktorzy wymienionych niżej serwisów mieli możliwość odwiedzenia jednego z oddziałów Apple, który zlokalizowany jest w Nowym Jorku w celu zapoznania się z tymi urządzeniami.

Na łamach The Verge ‌podkreślono, że rozmiar iPhone’a 12‌ mini nie odpowiada obecnym standardom„flagowych smartfonów, ale urządzenie świetnie leży w dłoni. Zwrócono również uwagę na dobre dostosowanie systemu iOS do nowej rozdzielczości ekranu.

W przypadku iPhone’a 12 Pro‌ Max rozmiar robi wrażenie, ale telefon jest lżejszy niż się wydaje. Jedynym zarzutem było to, że mimo tak dużego ekranu urządzenie nie wspiera wielozadaniowości jak w przypadku iPadów.

Według redaktorów Engadget iPhone 12 Pro‌ Max to „ogromny” telefon. Materiały, z których jest wykonany sprawiają wrażenie bardziej luksusowych niż w przypadku modelu mini. Stwierdzono również, że mniejszy smartfon świetnie leży w dłoni.

W recenzji redaktorów CNET przeczytać można, że iPhone 12 mini jest najbardziej interesującym modelem z całej oferty, ponieważ niemal te same funkcje co większe modele, a jest najmniejszy.

Na rozmiar nowych smartfonów zwrócili uwagę także redaktorzy TechCrunch. Według nich osoby przyzwyczajone do dużych smartfonów z Androidem nie będą zaskoczone rozmiarem modelu Max. Stwierdzili jednak, że kompromisowym rozmiarem jest ekran o przekątnej 6,1 cala, w który wyposażone są modele 12 i 12 Pro.

Źródło: MacRumors