Na kanale PhoneBuff w serwisie YouTube pojawił się film, na którym zobaczyć można test prędkości dwóch smartfonów. Do pojedynku stanęły iPhone 12 Pro oraz Samsung Note 20 Ultra. Test polega na włączaniu i wyłączaniu kolejnych aplikacji, a następnie porównaniu czasów, w jakim zakończyły się wszystkie operacje na obu urządzeniach.

Warto przypomnieć, że smartfon marki Apple wyposażony jest w procesor A14 oraz 6 GB pamięci RAM, a Note 20 Ultra posiada procesor Snapdragon 856 oraz aż 12 GB pamięci RAM.

Uruchamiane podczas testu aplikacje to między innymi Facebook, systemowy aparat, Adobe Rush i wiele innych.

W pierwszej rundzie wynik iPhone’a wyniósł 141 sekund. Rywal zakończył test z czasem 155 sekund. Smartfon Apple uzyskał dużą przewagę podczas renderowania filmu w aplikacji Adobe Rush.

W drugiej rundzie otwarte zostały te same aplikacje, co w przypadku pierwszej, ale jej celem było sprawdzenie jak efektywne jest utrzymywanie działania aplikacji w tle. W tym przypadku również wygrał iPhone, ale jego przewaga nie była już tak duża. Test trwał 42 sekundy. Smartfon Samsunga potrzebował na wykonanie tych samych operacji 4 sekund więcej.

Note 20 Ultra był do tej pory najszybszym smartfonem w testach PhoneBuff, ale został zdetronizowany przez najnowszy model iPhone’a.

Źródło: MacRumors