Jedną z największych zmian w tegorocznych iPhone'ach oraz nowych akcesoriach jest wprowadzenie rozwiązania MagSafe. Apple udostępniło dokumentację techniczną, z której skorzystać mogą między innymi producenci akcesoriów.

Firmy, które zamierzają wprowadzić do sprzedaży produkty kompatybilne z MagSafe muszą opierać się na wymaganiach zawartych we wspomnianym wyżej dokumencie. Znajdują się tam informacje dotyczące między innymi rodzaju zastosowanych magnesów, ich wymiarów, biegunowości, dzięki czemu akcesoria będą mogły się samoczynnie dopasować do telefonu. Firma określa również zakres siły jaką należy włożyć do odczepienia akcesorium od ładowarki.

W przypadku etui jego maksymalna grubość to 2,1 mm i musi bardzo dobrze przylegać do telefonu, bez wykorzystania wbudowanych magnesów. Akcesorium nie może również zakłócać ładowania bezprzewodowego ani wpływać na paski magnetyczne znajdujące się w kartach płatniczych. Apple udostępnia również specjalne protokoły testowe, z których mogą korzystać producenci.

Akcesoria zgodne z MagSafe będą również specjalnie oznaczone na zewnętrznym opakowaniu.

Pełną dokumentację można znaleźć na stronie Apple.

Źródło: MacRumors