Firma Apple ogłosiła, że kolejna prezentacja produktowa odbędzie się 10 listopada. Bardzo prawdopodobne jest, że pojawią się na niej zapowiadane od dłuższego czasu komputery Mac z zaprojektowanymi przez Apple procesorami o architekturze ARM.

Użytkownik Twittera o pseudonimie @L0vetodream, który znany jest z trafnych prognoz dotyczących nowych produktów marki Apple twierdzi, że pierwszymi komputerami, które będą wyposażone w procesory Apple Silicon mają być 13-calowe MacBooki. Prawdopodobnie będzie to odświeżony model Air oraz Pro.

Informacje na temat nowych modeli MacBooków pojawiły się również w serwisie Bloomberg. Według autorów raportu, 10 listopada zaprezentowane zostaną aż trzy modele komputerów z procesorem Apple Silicon. Poza wspomnianymi wyżej, pojawić ma się odświeżony MacBook Pro z 16-calowym ekranem. Konstrukcja pierwszych modeli z procesorami ARM ma być taka sama jak w przypadku obecnie znanych komputerów.

Apple pracuje podobno nad dwoma przeprojektowanymi modelami MacBooków Pro. Będą one wyposażone w ekrany mini-LED z przekątną o długości 14,1 i 16,1 cala. Pojawić się mają dopiero w przyszłym roku.

Źródło: MacRumors