Analitycy firmy IDC opublikowali raport dotyczący globalnej sprzedaży smartfonów w trzecim kwartale tego roku. Warto zauważyć, że Apple spadło na czwarte miejsce. Amerykański producent, dzięki sprzedaży 41,6 miliona telefonów, może pochwalić się niemal 12-procentowym udziałem w rynku. W porównaniu do analogicznego okresu rok temu sprzedaż spadła o 10,6%.

Pierwsze miejsce zajął Samsung. 22,7-procentowy udział w rynku był możliwy, dzięki sprzedaży 78,2 milionów smartfonów. Drugie miejsce przypadło firmie Huawei. 66,6 milionów sprzedanych urządzeń, przełożyło się na 14,7-procentowy udział. Trzecią lokatę na podium zajęło Xiaomi. Klienci kupili 46,5 miliona telefonów sygnowanych logo tego producenta, co przełożyło się na 13,1-procentowy udział. Warto zauważyć, że firma zanotowała 42-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku.

W okresie od czerwca do września wszyscy producenci sprzedali łącznie 353,6 milionów smartfonów. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej jest to ponad jednoprocentowy spadek.

Źródło: IDC