W trakcie ostatniej konferencji Apple poinformowało, że tegoroczne iPhone'y będą ładowane bezprzewodowo z mocą 15 watów, gdy użytkownicy skorzystają z akcesorium MagSafe. Okazuje się, że informacja ta nie była w pełni prawdziwa.

Jak poinformował Aaron z MobileReviewsEh ładowarka MagSafe oferuje pełną moc jedynie, gdy jest podłączona do 20-watowego zasilacza Apple. W przypadku zastosowania innych ładowarek z funkcją Power Delivery ładowanie będzie wolniejsze. Nawet w przypadku korzystania z 61-watowego zasilacza przeznaczonego dla 13-calowego MacBooka Pro. Również 18-watowe ładowarki pochodzące od iPhone'a 11 Pro nie będę wspierały ładowania z maksymalną mocą.

Należy pamiętać, że są to pierwsze doniesienia dotyczące tej ładowarki. Warto poczekać na kolejne informacje. Również Apple na swojej stronie internetowej nie podało takich danych.

Warto przypomnieć, że od pewnego czasu 20-watowa ładowarka dostępna jest w ofercie Apple i została wyceniona na 99 złotych. Znajduje się ona również w zestawie z iPadem Air 4 generacji.