Redaktorzy serwisu Economic Daily News, którzy powołują się na swoje źródła, twierdzą, że tajwańscy operatorzy telekomunikacyjni spodziewają się najwyższego popytu na tegoroczne telefony od czasu wprowadzenia do sprzedaży iPhone'a 6 oraz modelu 6 Plus.

Warto przypomnieć, że na Tajwanie nowe telefony w przedsprzedaży u operatorów rozeszły się w 45 minut od wprowadzenia ofert do systemów. Nie wiadomo jednak ile mieli oni dostępnych sztuk. W Stanach Zjednoczonych, Chinach oraz w Europie zainteresowanie na te smartfony było również bardzo wysokie. Godzinę po rozpoczęciu przedsprzedaży na stronie Apple czas oczekiwania na model Pro wydłużył się o trzy tygodnie.

Podobno Foxcoon oraz Pegatron zwiększyli premie dla osób pracujących przy linii montażowej, żeby nadążyć za ogromnym popytem.

Również Ming-Chi Kuo zrewidował swoje prognozy dotyczące sprzedaży nowych telefonów. Według niego nawet 70% wszystkich sprzedanych tegorocznych telefonów mogą stanowić 6,1-calowe iPhone'y (seria 12 oraz 12 Pro). Popyt na te urządzenia ma się rozłożyć na pół (30-35% dla każdego modelu). Zmianie uległa również seria 12 Mini. Początkowo zakładano, że najmniejszy model stanowić co czwarty sprzedany telefon, jednak aktualne prognozy mówią o około 15 procent łącznej sprzedaży.

Dla przypomnienia w 2014 roku w ciągu pół roku od wprowadzenia iPhone'a 6 oraz 6 Plus Apple sprzedało ponad 135 milionów tych telefonów.

iPhone 12 oraz 12 Pro w najbliższy piątek trafią do sprzedaży na całym świecie, natomiast modele Mini oraz Pro Max będą oficjalnie dostępne od 13 listopada. Ich przedsprzedaż rozpocznie się tydzień wcześniej.

Źródło: Economic Daily News