Niewątpliwą zaletą iPhone'a 12 jest zastosowanie ekranu OLED w miejsce panelu LCD, który dostępny jest między innymi w telefonach serii 11. Niestety ma to również swoją wadę.

Okazuje się, że w przypadku uszkodzenia ekranu, jego wymiana w autoryzowanym serwisie będzie wiązała się z wyższymi kosztami. Prawdopodobnie ostateczna cena takiej operacji będzie wynosić około 1499 złotych. Dla porównania wymiana ekranu w iPhonie 11 w Polsce kosztuje od 999 do 1099 złotych, w zależności od serwisu. Oznacza to, że Apple wyceniło wymianę wyświetlacza w iPhonie 12 na takim samym poziomie co modelu 12 Pro.

Na razie nie podane są ceny za wymianę ekranów w naszym kraju, jednak patrząc na oficjalne dokumenty Apple - na przykład w USA, Niemczech czy Wielkiej Brytanii - niemal pewnym jest podniesienie cen. Również cena wymiany całego urządzenia będzie większa - aktualnie jest to około 2099 złotych. W przypadku serii Pro powinny one zostać na tym samym poziomie co aktualnie.

Dobrą wiadomością jest to, że Apple w telefonach zastosowało nowe hartowane szkło „ceramic shield”, które jest odporniejsze od tego zastosowane w poprzednich smartfonach.

Źródło: 9To5Mac