Jedną z największych zmian oraz nowości w systemie iOS/iPadOS 14 jest wprowadzenie tak zwanych widżetów. Umożliwiają one szybki i czytelny dostęp do najważniejszych informacji pochodzących z danej aplikacji.

Część deweloperów wprowadziła wsparcie dla tego rozwiązania wraz z pojawieniem się nowych systemów, a inni prowadzą pracę nad tym. Jedną z takich firma jest Spotify. Aktualnie szwedzka firma wraz zaproszonymi użytkownikami testuje to rozwiązanie poprzez platformę TestFlight.

TestFlight version of Spotify gains widget support. iOS 14.2 Beta 2 from r/iOSBeta

Widżety dostępne są aktualnie w dwóch rozmiarach - małej oraz średniej. Niestety z ich poziomu nie można kontrolować odtwarzanej muzyki. Kliknięcie w nie powoduje przejście do aplikacji. Aktualnie prace są na dość wstępnym etapie, ponieważ widżety nie wyświetlają żadnych informacji. Sytuacja w najbliższym czasie powinna ulec zmianie wraz z pojawieniem się kolejnych testowych wersji.

Dziś pojawiła się najnowsza wersja wspomnianego wyżej oprogramowania testowego. Od teraz widżety Spotify wyświetlają grafiki albumów oraz aktualnie odtwarzaną pozycję. Ciekawostką jest, że kolor widżetów zmienia się w zależności od albumów.

Źródło oraz grafika w tekście: Reddit