Dotychczas Apple umożliwiało sprzedaż głośników oraz słuchawek innych producentów, między innymi Bose, Sonos oraz Logitech w swoim sklepie. Sytuacja uległa jednak zmianie.

Od dziś w ofercie amerykańskiego producenta nie ma już tych produktów. Zmiany zostały wprowadzone globalnie, zarówno w Stanach Zjednoczonych, Niemczech oraz jak i w Polsce.

Prawdopodobnie Apple przygotowuje się do wprowadzenia do sprzedaży swoich najnowszych urządzeń. Wielce prawdopodobnym jest, że w nadchodzących tygodniach w ofercie pojawią się nauszne słuchawki AirPods Studio oraz mniejsza wersja głośnika HomePod. Być może będzie to model Mini. Nie wiadomo jednak, czy będą one globalnie dostępne, czy tylko na wybranych rynkach, tak jak w przypadku głośnika HomePod.

Słuchawki Studio mają być wyposażone w czujniki, które będą wykrywać, czy słuchawki znajdują się na głowie, czy na szyi. Prawdopodobnie chodzi o automatyczne wznawianie odtwarzanych treści w momencie założenia słuchawek na głowę. Natomiast umieszczenie ich na szyi, przełączy je w tryb czuwania. Będą one wyposażone również w dodatkowy czujnik, pozwalający na wykrycie lewego oraz prawego ucha, co może oznaczać, że wbudowany procesor będzie odpowiednio ustawiał kanały. Wygląda na to, że słuchawki nie będą miały na stałe przypisanej lewej oraz prawej strony, dzięki czemu niezależenie jak założymy słuchawki, będą one w odpowiedni sposób dostarczały treści. Model Studio podobnie jak wersja Pro będzie miał aktywną redukcję szumów oraz tak zwany tryb kontaktu.

Jeżeli informacje te się potwierdzą to zasadnym pytaniem jest jaki los czeka produkty sygnowane logo Beats.

Źródło: Bloomberg