Na początku tego roku w sieci pojawiły się doniesienia na temat nowego serialu Apple, w który zaangażowani są twórcy filmu „Jak ukraść księżyc" i gwiazda programu „Saturday Night Live" Cecily Strong. Teraz ujawniono nowe informacje na temat tego projektu.

Nie posiadający jeszcze oficjalnego tytułu serial będzie muzyczną komedią opowiadającą o małżeństwie, które by ratować podupadający związek wybiera się we wspólną podróż. Przypadkiem trafiają oni do dziwacznej miejscowości o nazwie Schmigadoon, w której wszyscy mieszkańcy zachowują się jak postacie z musicalu z lat czterdziestych ubiegłego wieku. Ku swojemu przerażeniu bohaterowie odkrywają, że nie mogą opuścić miasta dopóki nie odkryją czym jest prawdziwa miłość.

Jak donosi Variety, do obsady serialu dołączyło niedawno kilka nowych osób. W głównej roli obok wspomnianej już Cecily Strong wystąpi Keegan-Michael Key, znany z programu komediowego Key & Peele. Do serialu dołączą też kolejni komicy znani z „Saturday Night Live". Fred Armisen zagra pastora, duchowego przywódcę Schmigadoon, natomiast Kristin Chenoweth wcieli się w jego żonę. Do obsady serialu dołączyli też m.in. Jane Krakowski, Alan Cumming, Aaron Tveit, Dove Cameron, Ariana DeBose, Jaime Camil i Ann Harada.

W produkcję serialu oprócz Apple zaangażowane są też wytwórnie Broadway Video i Universal Television.

Źródło: Variety