Siri w języku polskim to marzenie wiele osób, które być może się spełni. Okazuje się, że Apple szuka osób z językiem polskim do pracy w europejskiej centrali w Cork.

Jak informuje serwis ThinkApple, na stronie internetowej Apple kilka dni temu pojawiła się następująca oferta pracy - Siri Annotation Analyst - wymagająca świetnej znajomości języka polskiego. Zainteresowane osoby muszą cechować się między innymi doskonałym rozumieniem gramatyki oraz umiejętnością aktywnego słuchania ze zdolnością rozumienia niuansów słownych w dialekcie polskim, w tym odmian występujących w różnych polskich województwach i regionach. Bardzo ważnym jest również bardzo wysoki poziom języka angielskiego zarówno w mowie jak i piśmie.

Warto przypomnieć, że w lutym Apple szukało do pracy w Polsce specjalistów ds. baz danych, którzy mieliby dołączyć do zespołu pracującego przy Siri.

Wiele wskazuje na to, że Apple pracuje nad polską wersją Siri i wielce prawdopodobnym jest, że prace są na dość zaawansowanym poziomie. Być może w przyszłym roku wraz z premierą nowych systemów, amerykański producent zaskoczy użytkowników sprzętu z nadgryzionym jabłuszkiem.

Dajcie znać w komentarzach czy chcielibyście, żeby Apple wprowadziło Siri w języku polskim.

Źródło: Apple