Kilka dni temu jeden z analityków poinformował, że Apple zamierza przyspieszyć implementację ekranów miniLED do swoich urządzeń, ponieważ grono dostawców zakontraktowanych na ten rok zostało rozszerzone.

W związku z tym w czwartym kwartale tego roku w ofercie Apple powinny pojawić się pierwsze produkty wyposażone w nowe matryce. Mowa o iPadach z serii Pro. Prawdopodobnie będzie to zarówno 11-calowy jak i 12,9-calowy model. Nowe ekrany pozwolą również odróżnić serię Pro od najnowszego modelu Air, który jest niemal kopią iPada Pro z 2018 roku.

Dostawcy cały czas pracują nad przygotowaniem linii produkcyjnych na czwarty kwartał. Warto dodać, że ostatnio przeprowadzone zostały kontrole w łańcuchu dostaw i zmieniono szacunki dostaw do około 400 tysięcy. Oznacza to spadek o prawie 50%. Ma to być spowodowane problemami produkcyjnymi materiałów przeznaczonych do matryc.

Kuo już dawno temu twierdził, że do końca tego roku Apple zaprezentuje, aż sześć urządzeń - iPada Mini, 12,9-calowego iPada Pro, 10,2-calowego iPada, 14-calowego MacBooka Pro, 16-calowego MacBooka Pro oraz komputer iMac Pro - które będą wyposażone w ekrany miniLED. Jednak z powodu pandemii, plany te zostały przesunięte o rok. Natomiast na końcówkę 2020 roku zaplanowano jedynie iPady.

Źródło: MacRumors