Kilka dni po tym jak Apple udostępniło deweloperem pierwszą betę systemu iOS/iPadOS 14.2, pojawiłą się również publiczna beta tego systemu. Przed zainstalowaniem testowej wersji, zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

W iOS 14.2 wprowadzono przycisk powiązany z serwisem Shazam, który umożliwia szybkie uruchomienie funkcji rozpoznawania muzyki z poziomu centrum sterowania. Warto dodać, że nie jest potrzebna instalacja samego programu. Dodatkowo powiększono rozmiar grafiki przedstawiającej album w panelu sterowania muzyką oraz przeprojektowano listę urządzeń AirPlay. Fajną zmianą jest wprowadzenie sugestii dotyczącej muzyki, gdy w danym momencie nie odtwarzany jest dźwięk. Apple zmieniło również ikonę aplikacji Watch (przestawia zegarek z nowym paskiem Solo). Wprowadzono również nową opcję, która informuje o odległości od innych ludzi. W tym celu należy skorzystać z Lupy.

W celu instalacji publicznej wersji iOS/iPadOS, należy zarejestrować się (zalogować) na odpowiedniej stronie w serwisie internetowym Apple, pobrać specjalny profil, a następnie zaktualizować system do wersji testowej. Całość warto zrobić z poziomu urządzenia mobilnego.