Chciałoby się powiedzieć — WRESZCIE. To już prawie dla lata jak Netatmo zaprezentowało swój wideodomofon zgodny z HomeKit. Bylem nawet na jakiejś pierwszej prezentacji tego produktu i już wtedy działał. Potem nagle informacje o nim znikły i przez ponad rok się nigdzie nie pojawiał. Jakiś czas temu wrócił na stronę Netatmo i niektórych dystrybutorów.

Teraz zaś mamy oficjalne info - urządzenie trafi do sprzedaży 28 września 2020 roku, czyli dokładnie za tydzień. Dostać go możemy na stronie internetowej www.netatmo.com oraz w sklepach Komputronik i Salonach Denon w cenie 1399,99 PLN.

Sam produkt jest bardzo interesujący. Wspiera HomeKit, a dzwonek w HomeKit w iOS 14 jest bardzo fajnie obsługiwany oraz będzie go można samodzielnie zainstalować praktycznie w każdej instalacji zamiast przycisku dzwonka. Producent zapewnia, że jest zgodny ze wszelkimi instalacjami elektrycznymi, od 8-24 woltów do 230 woltów.

Netatmo Doorbell ma kamerę 1080p Full HD z obiektywem o szerokim, 160-stopniowym kącie widzenia. Ma zapewniać dobrą jakość obrazu w każdych warunkach dzięki trybowi nocnemu na podczerwień. Oczywiście jak przystało na produkt do instalacji na zewnątrz, jest całkowicie wodoodporny i doskonale znosi wszelkie warunki pogodowe – deszcz, śnieg, wilgoć, a także kurz i zanieczyszczenia.

Ja się nie mogę doczekać! Oczywiście go dla Was przetestuję na MyApple - z tego co wiem, już do mnie jedzie.