Scythe to popularna gra planszowa autorstwa Jameya Stegmaiera z grafikami Jakuba Różalskiego, której pierwsze wydanie ukazało się w 2016 roku i zostało bardzo dobrze przyjęte zarówno przez graczy jak i krytyków. Niedawno tytuł ten doczekał się oficjalnej cyfrowej adaptacji. Początkowo była ona dostępna tylko na platformach macOS i Windows, jednak od wczoraj można ją kupić także w App Store w wersji dla iOS.

Scythe to gra strategiczna typu 4X, przedstawiająca alternatywną wersję historii naszego świata, w której na początku dwudziestego wieku europejskie państwa zyskały dostęp do potężnych kroczących robotów bojowych, nazywanych mechami. Akcja gry toczy się kilka lat po zakończeniu wielkiej wyniszczającej wojny, w której główną rolę odegrały właśnie wspomniane machiny. Gracze wcielają się tu w przywódców pięciu mocarstw walczących między sobą o dominację - Imperium Saksonii, Chanatu Krymskiego, Zwiazku Roswieckiego, Republiki Polanii i Królestwa Pólnocy. Zasady gry zostały zaprojektowane tak, by losowość była jak najmniejsza, zaś o zwycięstwie decydowały przede wszystkim decyzje podejmowane przez graczy. Wersja dla iOS oferuje sieciowe i lokalne tryby dla wielu graczy oraz możliwość zmierzenia się z komputerem.

Gra Scythe: Digital Edition w wersji dla iOS dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 42,99 zł. Jest to tytuł typu premium, w którym nie znajdziemy obecnie żadnych reklam ani mikropłatności (choć niewykluczone, że w przyszłości pojawi się tam możliwość zakupu opcjonalnych rozszerzeń). Wersja dla macOS dostępna jest do nabycia m.in. w sklepach Steam i GOG, gdzie kosztuje 71,99 zł.

Pobierz z App Store