Apple zaprezentowało dzisiaj dwa nowe modele iPadów - iPada ósmej generacji i zupełnie nowego iPada Air.Potwierdziły się dotychczasowe pogłoski - nowy iPad Air przypomina wyglądem modele Pro.

iPad Air

Podobnie jak w iPadach pro w nowym iPadzie Air usunięto przycisk Home. Czytnik linii papilarnych przeniesiony został jednak do klawisza Power znajdującego się na górze urządzenia.

Nowy iPad Air posiada także gniazdo USB-C zamiast dotychczasowego Lightning, złącze smart do podłączania klawiatury oraz znany z iPadów Pro płaski design. W środku znalazł się procesor A14 Bionic wykonany w technologi 5 nanometrów.

Urządzenie wspiera także Apple Pencil i podobnie jak iPady Pro pozwala na magnetyczne przyczepienie go do jednego z boków i ładowanie indukcyjne. Co więcej, wyposażone jest w tę samą kamerę co iPady Pro.

W nowym iPadzie Air znalazły się także przeprojektowane głośniki. Urządzenie oferuje teraz także dźwięk stereo w orientacji poziomej.

Urządzenie oferowane będzie w pięciu kolorach w tym w różowym i zielonym i dostępne będzie w przyszłym miesiącu. Ceny zaczynają się od 2899 zł.

iPad ósmej generacji

Zaprezentowany dzisiaj iPada 8-generacji z ekranem 10,2 cala skierowany jest przede wszystkim na rynek edukacyjny. Urządzenie wizualnie nie zmieniło się względem swojego poprzednika. Istotną zmianą jest procesor A12 Bionic (w poprzednim A10) i wsparcie dla Apple Pencil.

Ceny iPada ósmej generacji zaczynają się od 1599 zł.