Po kilku latach bez większych zmian w swoim wyglądzie, linia komputerów iMac doczeka się w tym roku dużego redesignu. Takie przynajmniej wnioski wysnuli dziś dziennikarze AppleInsider i DigiTimes.

Od 2009 r. aktualizacje iMaków sprowadzały się wyłącznie do odświeżania ich podzespołów, bez żadnych zmian w ich zewnętrznym designie. Zgodnie z doniesieniami dwóch ww. portali, tegoroczne komputery All-In-One Apple będą znacznie cieńsze od swoich poprzedników i wyposażone w matryce z antyodblaskową powłoką.
Zgodnie z doniesieniami DigiTimes, matryce takie ma dostarczać Apple firma G-Tech. Jeśli plotki te okażą się prawdziwe, to nowe iMaki będą pierwszymi stacjonarnymi komputerami Apple z takim rodzajem matrycy. Portal DigiTimes nie był w ostatnich miesiącach dość wiarygodny, dlatego do jego informacji należy podchodzić z odpowiednią dozą rezerwy.
AppleInsider twierdzi z kolei, że pod względem designu nowe iMaki będą bardzo przypominać dzisiejsze telewizory LED. Apple ma ponadto pracować nad "odchudzeniem" swoich peryferiów, m.in. klawiatury, która w nowej wersji ma posiadać klawisze o niezwykle małym skoku wynoszącym jedynie 0,2 mm.

Premiera nowej generacji iMaków jest spodziewana w drugiej połowie tego roku.

Źródło: CultOfMac, AppleInsider