W zeszłym roku podczas wizyty w Niemczech Tim Cook zasugerował, że w przyszłości karta kredytowa Apple trafi również do innych krajów.

Redaktorzy serwisu MacRumors uzyskali informacje, która może potwierdzać plan ekspansji na inne rynki. Powołują się oni na swoje źródła, które twierdzą, że jedna z australijskich instytucji finansowych jest zaangażowana w pracę nad wprowadzeniem wspomnianej wyżej karty do tego kraju. Podobno miałoby to nastąpić na przełomie tego oraz przyszłego roku i miałoby się łączyć z udostępnieniem kolejnej wersji iOS 14.

Dodatkowo Apple rozpoczęło rekrutację na stanowiska Product Managerów, którzy mieliby zajmować się współpracą z zewnętrznymi partnerami, między innymi bankami, sieciami płatniczymi oraz innymi podmiotami. Dodatkowo osoby te musiałyby być otwarte na częste podróże.

Natomiast w ósmej becie iOS 14 odkryto odniesienia do RODO, co może sugerować wdrożenie Apple Card również w Europie. Być może Apple ogłosi wprowadzenie swojej karty kredytowej w kolejnych krajach w tracie prezentacji iPhone'ów serii 12.

Źródło: MacRumors