Tydzień temu Apple udostępniło pierwszą testową wersję systemu iOS 13.7. Dziś pojawiła się oficjalna wersja tego oprogramowania. Przed zainstalowaniem aktualizacji, zalecamy wykonanie kopii zapasowej.

Aktualizacja:

Aktualizację do iOS 13.7 można pobrać oraz zainstalować bezpośrednio z poziomu urządzenia. W tym celu należy otworzyć aplikację Ustawienia, wejść w widok „Ogólne” oraz w „Uaktualnienia”. Na koniec trzeba wcisnąć „Pobierz” i „Instaluj”. Drugim sposobem jest podłączenie urządzenia do komputera z zainstalowanym programem iTunes, kliknięcie w ikonę telefonu oraz wybranie Sprawdź uaktualnienia oraz zaakceptowanie.

Najnowsza wersja skupia się głównie na poprawie wydajności, stabilności oraz bezpieczeństwa systemu. Dodatkowo iOS 13.7 umożliwia włączenie systemu powiadomień o narażeniu na COVID-19 bez konieczności pobierania aplikacji. Dostępność systemu zależy od wsparcia lokalnego urzędu zdrowia publicznego.

Warto pamiętać, że opcja ta domyślnie jest wyłączona. W celu jej aktywowania należy w ustawieniach systemowych wybrać zakładkę Powiadomienia o narażeniu i ją włączyć.